Nowy parking przy nowym tunelu

Jest! Nowy parking przy nowo wybudowanym tunelu! Koniec narzekania o blokowaniu chodnika przy ul. Strażackiej, koło Piecucha czy przy ul. Olimpijskiej. W końcu jest nowy parking w centrum. Co prawda projekt finalny odbiega od wersji projektowej (miał być parking okrągły, jest prostokątny), ale wszystko nieważne – parking koło tunelu jest i nikt go nam nie zabierze!

Parking przy tunelu
Z lewej strony tunel, po środku nowiuteńki parking

Jak na razie parking jest bezpłatny. Nie widać nigdzie zarówno tablic informujących o regulaminie parkingu (w tym o opłatach), jak również nie widać Panów Parkingowych tzn. Inkasentów Parkingowych. Wszyscy są teraz na ul. Strażackiej i sprzedają bilety, ale nie przeszkadza im to, że kierowcy blokują chodniki.

W związku z powyższym (w szczególności, że parking jest darmowy), trudno znaleźć miejsce parkingowe, a do tego dodatkowej trudności sprawia fakt, że dużymi krokami do Karpacza zbliża się Sylwester 2012/2013. Najbardziej wyczekiwany dzień w roku. Obiekty noclegowe przyjmują rezerwacje na Sylwestra parę miesięcy wcześniej. Nie może zatem dziwić fakt, że samochodów wszędzie pełno, ludzi także, a parkingi są pozajmowane… (chodniki czasami też!)

Darmowy parking przy tunelu
Bezpłatny parking. Miejsc wolnych nie widać.

Można postawić sobie pytanie: czy ten parking pozostanie bezpłatny na zawsze? W sumie na wstępie można wykluczyć taką możliwość ze względu na występowanie zwrotu na zawsze, ale może inaczej: jak długo nie będą pobierane opłaty za parkowanie?

Póki co – warto korzystać, bo jest to prawie samo centrum.

Lokalizacja parkingu:

ul. Parkowa / ul. Konstytucji 3 Maja – Zaraz przy tunelu (charakterystyczny obiekt na mapie Karpacza). W zależności czy jedzie się w stronę wyciągu na Kopę czy Hotelu Gołębiewskiego – generalnie jeżeli celem jest Karpacz Górny – to parking będzie znajdować się po lewej stronie, tuż po przejechaniu tunelu. Natomiast jeżeli będziemy wyjeżdżać z Karpacza (kierujemy się w dół), to parking będzie znajdować się przed wjazdem do tunelu, po prawej stronie. W bliskiej odległości znajduje się obiekt Królowa Karkonoszy oraz Willa Park.

Zobacz także:

2 thoughts on “Nowy parking przy nowym tunelu

  1. Witam.

    Mam pytanie odnośnie nowego parkingu. Nadal jest oblegany i bezpłatny czy władze Karpacza postanowiły zarobić?

    • Parking oblegany jest przeważnie wtedy, gdy w mieście jest dużo turystów (np. w weekend) Jednak wydaje mi się, że zawsze jakieś miejsce się znajdzie – zwłaszcza, że z drugiej strony tunelu też są dwa (trochę mniejsze) parkingi. I tak – parkingi nadal są bezpłatne.

Leave a Comment