Hotel Orlinek Medical Spa w Karpaczu?

W hotelu Orlinek ma być 150 nowych miejsc pracy
Tytuł artykułu na nj24.pl

Nie wiem, jaką nazwę docelowo będzie posiadał nowy hotel, ale bazując na sztandarowym obiekcie kołobrzeskiej firmy – Arka Medical SPA – przypuszczam, że być może będzie to właśnie hotel Orlinek Medical SPA. Jaka będzie rzeczywista nazwa – tego dowiemy się już niebawem.

Czy Orlinek odzyska dawną chwałę?

9 maja w serwisie nj24.pl pojawił się artykuł zatytułowany “Będzie 150 nowych miejsc pracy w hotelu“. Na zdjęciu obok artykułu ukazany został znani mi obraz / zdjęcie obiektu Orlinek w Karpaczu Górnym. Orlinek to obiekt z przeszłością – szczególnie często uwieczniany na dawnych poniemieckich pocztówkach. Obecnie znajdują się tam apartamenty na sprzedaż, lecz śmiem wątpić, czy ktokolwiek do tej pory kupił tam apartament, ale mogę się mylić. Wydaje się, że obiekt jest niewykorzystany, ale właśnie dzięki artykułowi z nj24.pl dowiadujemy się, że coś ma w końcu ruszyć.

Hotel Orlinek niedługo powita turystów
Orlinek – nowy duży obiekt hotelowy

Najistotniejsze informacje z artykułu to:

  • lada tydzień ruszy modernizacja i przebudowa obiektu
  • zatrudnienie w nowym hotelu znajdzie 150 pracowników
  • hotel pomieści 500 gości

Kiedy powitamy nowy Hotel Orlinek (Medical Spa)?

Serwis nj24.pl podaje, że nowy obiekt powstanie za “za kilkanaście miesięcy”, natomiast papierowa wersja nj24.pl (Nowin Jeleniogórskich) informuje, że “wszystko wskazuje na to, że w grudniu przyszłego roku” Orlinek wznowi swoją działalność. Grudzień przyszłego roku, czyli będzie to wtedy 2014 rok.

Moje przemyślenia na temat obiektu

Architektonicznie jest to ciekawy obiekt, jednak ząb czasu (i nie tylko) sprawił, że nie jest to już ten sam Orlinek z dawnych pocztówek. Czasy się zmieniają, więc i niektóre obiekty ulegają przebudowie i modernizacji.

Ciekawi mnie, jak będzie wyglądać finalnie Orlinek. A przede wszystkim: czy pojawi się tam wspomniane przeze mnie w tytule SPA? W dzisiejszych czasach hotel bez strefy SPA & Wellness to tak naprawdę coś rzadko spotykanego, ponieważ przyjęło się, że teraz każdy nowy hotel posiada SPA jako wabik dla noclegowiczów.

Lokalizacja. Jeżeli chodzi o umiejscowienie Orlinka, to jest to specyficzne miejsce – bardzo blisko wyciągu na Kopę oraz jeszcze bliżej (dawnej) skoczni narciarskiej o takiej samej nazwie jak obiekt – Orlinek. Czy jest to idealna lokalizacja na hotel? W czasach panowania Niemców na tych terenach, Orlinek to był jeden z popularniejszych obiektów. Wydaje mi się, że dzisiaj stracił na randze, tym bardziej, że w Karpaczu niedawno powstał największy hotel w Polsce, czyli Hotel Gołębiewski (ul. Karkonoska).

Czekamy, czekamy na rozpoczęcie prac.

Zobacz także:

Leave a Comment