DW Chrobry na sprzedaż

W Internecie pojawiła się oferta sprzedaży obiektu DW Chrobry (ul. Konstytucji 3 Maja 73) w Karpaczu. Obiekt znany, charakterystyczny, uwieczniony na wielu przedwojennych pocztówkach. Dawniej był to ośrodek FWP (Fundusz Wczasów Pracowniczych).

DW Chrobry wystawiony na sprzedaż
“Hotel w Karpaczu sprzedam” – brzmi fragment tytułu ogłoszenia

Niedawno pojawiła się oferta sprzedaży Rezydencji Patria, a wspominam o tym, bo oba obiekty znajdują się koło siebie. Czy lokalizacja i wszystko, co z tym związane, mogło mieć wpływ na podjęcie decyzji o sprzedaży? Tego nie wiem, ale w bliskiej okolicy znajdują się także na sprzedaż apartamenty (mieszkania) w tzw. Rezydencji pod Świerkami (ul. Stefana Okrzei 1B). Oferty sprzedaży apartamentów długo wiszą już w Internecie, co może świadczyć o małym zainteresowaniu wśród kupujących.

Przedwojenna pocztówka przedstawiająca DW Chrobry
Dawniej: “Hotel Preussischer Hof”, dzisiaj: “DW Chrobry”

Cena dla milionera

Tak jak w przypadku Patrii, tak i tutaj cena została ustalona na bardzo wysokim poziomie, co tym samym eliminuje kupców, którzy nie mają do zainwestowania kilku milionów złotych. Co prawda cena sprzedaży Chrobrego została ustalona na nieco niższym poziomie (6.500.000 PLN), ale za to obiekt jest w gorszym stanie i wymaga kapitalnego remontu – co zresztą poniekąd jest zawarte w opisie:

Dom wczasowy “Chrobry” KARPACZ CENTRUM SUPER OBIEKT !!! Super lokalizacja !! ok.120 m-c noclegowych Działający ,do modernizacji. – fragment opisu oferty

Chrobry I, Chrobry II, Chrobry III, czy wszystkie?

Z oferty wynika, że na sprzedaż jest wystawiony główny obiekt, tj. Chrobry I. Natomiast na działce znajduje się również inny obiekt: Chrobry II. Nieco schowany jest trzeci obiekt, czyli Chrobry III.

DW Chrobry na sprzedaż
Oferta sprzedaży obiektu DW Chrobry w Karpaczu

Hotel a Dom Wczasowy

W tytule oferty na Allegro pojawiło się sformułowanie dotyczące hotelu na sprzedaż w Karpaczu, ale w rzeczywistości Chrobry to DW, czyli Dom Wczasowy, a tego typu obiekt z hotelem ma mało wspólnego.

http://allegro.pl/hotel-w-karpaczu-sprzedam-karpacz-i3058483219.html

Zobacz także:

Leave a Comment